Królowa śniegu lektura klasa 3 pdf

Pobierz

Kto jest głównym bohaterem baśni "Królowa Śniegu"?. Złe rzeczy widać było natomiast bardzo dobrze - brzydota w zwierciadle jeszcze bardziej się uwyraźniała.Porwanie Kaja przez Królową Śniegu.. Kto jest autorem baśni pt. "Królowa Śniegu"?. Wymień postacie drugoplanowe w baśni.. Kto jest autorem baśni "Królowa Śniegu" a) Hans Christian Andersen b) Charles Perrault c) Jacob i Wilhelm Grimm 2.. W klasach 1-3 lektury dobierane są spośród niżej podanych pozycji.. Klasy 1-3.. W celu uporządkowania i sprawdzenia znajomości tej baśni zrobiłam kartę pracy do druku.. Piątka z Zakątka- Krystyna Drzewiecka .. kl. IV Lektura obowiązkowa: Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa Janusz Christa, Kajko i Kokosz.. Wymień głównych bohaterów baśni "Królowa Śniegu"?. - Powstanie i rozbicie diabelskiego lustra., 2.. Dodatkowo umieszczamy tu linki do przygotowanych w naszym serwisie ćwiczeń związanych z lekturami spoza nowego kanonu.. (31 KB) Pobierz.. Teraz nie bał się wcale pięknej pani, nie wydawała mu się straszna.. Rozmowa z dziećmi na temat zmian, jakie dokonałyCałą książkę można zakupić na virtualo.pl audiobook mp3: "Królowa Śniegu i inne baśnie"" na Virtualo.pl Śniegu - lektura.. test znajomosci lektury krolowa sniegu .. Spelnialo zyczenia 3.Quiz Krolowa Sniegu.. Uczniowie muszą napisać ich tytuły.. Hans Christian Andersen "Królowa Śniegu"I-III nr: 34871..

Lektury klasa 1-3.

Dzieci odpowiadają na pytanie: "Dlaczego właśnie ten przedmiot został wybrany do poszukiwań?".. Jednak to baśnie należą do jego najbardziej znanych utworów.Dnia 30 listopada my, uczniowie klasy 3 wybraliśmy się do Teatru Syrena na spektakl, pod tytułem "Królowa Śniegu".. Test sprawdzający rozumienie treści fragmentu baśni.. Tytuły podlinkowane prowadzą do ćwiczeń, które zostały już opracowane przez redakcję SuperKid.. H. Ch.Spis lektur obowiązkowych dla kl.3 A. Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" - połowa września M. Berowska "O śpiących rycerzach w Tatrach"- pierwsza połowa września M. Kownacka "Kajtkowe przygody" -X M. Krüger "Karolcia"- druga połowa -XI M. Konopnicka "Jak to ze lnem było"- XII Dodatkowo--H.Ch.. Pisał również powieści, opowiadania, sztuki teatralne i wiersze.. Zadaniem dzieci jest odnalezienie jego fragmentów.. W gościnie u księcia - Uzupełnianka ortograficzna.LEKTURY ONLINE Cz.1.Szkoła podstawowa.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość treści lektury - Quiz // odp.. Lista pytań do lektury Królowa śniegu Hansa Christiana Andersena.Pobierz plik streszczenie_królowa_śniegu już teraz w jednym z następujących formatów - PDF oraz DOC.W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce wybranego materiału..

Trudny test z Królowej śniegu.

Zniekształcona rzeczywistość - Przeciwieństwa.. Opowiadał e , co umie, o akich się uczył kra ach i miastach, ak wybornie liczy na pamięć — a onaKrólowa śniegu pochyliła się nad Kajem i pocałowała go powtórnie, a w tej chwili chłopiec zapomniał już o wszystkim: o rodzicach, domu, babce i Gerdzie.. Jeśli to robimy, stajemy się zgorzkniali i nieprzyjaźnie nastawieni do innych.. Pytania do lektury.. Smutek Gerdy po utracie przyjaciela.. Kwiaty w ogrodzie staruszki - Rozsypanka sylabowa.. Biblioteka Cyfrowa Wolne Lektury ( ) oraz portal LEKTURY GOV.PL ( ) proponują uczniom i nauczycielom zdalny dostęp do wielu lektur szkolnych.3.Królowa śniegu (fragmenty) - Hans Christian Andersen 4.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Hugh Lofting 5.O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski 6.. Sztuka przeniosła nas w krainę mroźnej zimy, w której działa się bolesna historia rozłąki Gerdy i Kaja.Królowa Śniegu- streszczenie.. Testy z lektur na najwyższym poziomie!1.. Zadanie 3 Przedstawiciele grup otwierają kopertę z zapisanymi fragmentami baśni, Mają za zadanie odczytać pierwszy fragment i powiedzieć, z jakiej baśni pochodzi.. Przygotowałam kilkanaście pytań dotyczących lektury.Portal dokładnie sprawdzający wiedzę z lektur szkolnych.. Scenariusz uroczystości - Królowa Śniegu.pdf - Dysk Google..

Za"Królowa Śniegu" to lektura w edukacji wczesnoszkolnej.

Teraz możemy sprawdzić ile nasze dziecko zapamiętało w lektury.. Jaką moc miało lustro złego czarownika?. Teraz nie bał się wcale piękne pani, nie wydawała mu się straszna.. Królowa śniegu pochyliła się nad Ka em i pocałowała go powtórnie, a w te chwili chłopiec zapomniał uż o wszystkim: o rodzicach, domu, babce i Gerdzie.. Wymień postacie, które Gerda spotkała w czasie swojej wędrówki.. Afryka Kazika - Łukasz Wierzbicki; Dziadek i niedźwiadek - Łukasz Wierzbicki;Królowa śniegu - streszczenie.. Wymień postacie drugoplanowe w baśni.. Monika H.Czytanie ze zrozumieniem, testy z lektur.. Andersena " Dziewczynka z zapałkami"- druga polowa XIIKrólowa Śniegu • lektury kart pracy kl.III • pliki użytkownika sroka54 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • KROLOWA SNIEGU CZ.2.doc, Test sprawdzajacy roz.basni KROLOWA SNIEGU.doc .. ldb-krolowa-sniegu-3.pdf zadania do lektury królowa śniegu z chomika ata1970.. - Przyjaźń Gerdy i Kaja, przemiana chłopca., 3 .. Rozbite zwierciadło - Rozsypanka wyrazowa.. Żył sobie niegdyś bardzo zły czarodziej - diabeł.. Dlaczego?. Andersena pt. "Królowa Śniegu"?test znajomości lektury królowa śniegu.pdf (22 KB) Pobierz.. Poucza nas przede wszystkim, że nie wolno skupiać się na źle, które nas otacza.. Jaka była Królowa Śniegu?. Opowiadał jej, co umie, o jakich się uczył krajach i miastach, jak wybornie liczy na pamięć — a ona uśmiechała się do niego.Baśń Królowa śniegu ukazuje potęgę miłości, która potrafi zwyciężyć nawet w trudnej sytuacji..

Baśń "Królowa śniegu" opowiada o bardzo ważnych sprawach.

Pewnego razu postanowił zrobić niezwykłe zwierciadło, które wszystkie piękne rzeczy przedstawiało jako szkaradne i straszne (rozmywało je).. Wymień 5 tytułów baśni H. Ch.. 196 KB; 14 lut 17 22:04 .. Królowa śniegu - kolorowanka (3).jpg z .LEKTURA W KLASIE III - SPRAWDZIAN Hans Christian Andersen "Królowa Śniegu" Imię i nazwisko.. Jeśli komuś odłamek tego zwierciadła wpadł do oka cały świat wydawał mu się brzydki i zły, a jeśli odłamek wpadł mu do serca, to jego serce zamieniało się w kawałek lodu.LEKTURA W KLASIE III - SPRAWDZIAN.. Dawno, dawno temu złośliwy czarodziej stworzył i rozbił lustro, za sprawą którego wszystko co dobre i piękne znikało.. Więcej informacji.KROLOWA SNIEGU-CZ.2.doc.. Jaka myśl została zawarta w baśni H. Ch.. Zamiast tego powinniśmy zwracać uwagę na dobro i piękno, jakie odnaleźć można w świecie.Nowa lista lektur dla klas 1, 2 i 3 (dla klas I-III) szkoły podstawowej (nowelizacja 2021) Sprawdź: Książki na nagrody Książki z imiennymi dedykacjami i autografami .. Kay i Gerda byli: a) Przyjaciółmi b) Rodzeństwem C) Znajomymi ze szkoły 4.Interpretacja.. W sali został ukryty tajemniczy przedmiot - Lustro.. lektury proponowane w .1.. - Porwanie Kaja przez Królową Śniegu.Ćwiczenia: KRÓLOWA ŚNIEGU.. Za każdy prawidłowo odgadnięty tytuł otrzymują punkt.. Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu.. "Oto jest Kasia" - audiobook - test znajomosci tresci .i Kaj spostrzegl, ze futro jej i czapka byly ze .. 2853C - Duration: 6:00:22. lektura 4 kl To pytanie ma juz najlepsza odpowiedz, jesli .. Bożena Jabłonowska.. a) Przepowiadało przyszłość b) Zmieniało rzeczy ładne w brzydkie c) Spełniało życzenia 3.. Hans Christian Andersen, duński autor żyjący w XIX wieku to jeden z najpopularniejszych baśniopisarzy.. Wymień cechy.. Stan po nowelizacji z 13 sierpnia 2021 roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt