Prezentacja multimedialna o kosmosie dla dzieci

Pobierz

Poszerzanie wiedzy na temat kosmosu.. Słuchanie wiersza "Planety" B. Formy.. Wyprawa rakietą w przestrzeń kosmiczną i oglądanie Ziemi z Kosmosu.Ziemia, kosmos • Prezentacje multimedialne dla dzieci • pliki użytkownika Ifonnka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • UKLAD SLONECZNY.ppt, Planeta Ziemia.ppsKim jest Mikołaj Kopernik, chyba nikomu mówić nie trzeba.. Dlatego postanowiłam stworzyć osobny wpis o tej kategorii.. Uczniowie oglądali różne książki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, filmy, zdjęcia i prezentacje multimedialne m.in. o podróżach kosmicznych, lądowaniu .Prezentacja jest zawsze lepsza niż ściana tekstu.. Potrzebujecie: • dla każdego dziecka słoika z nakrętką, barwników spożywczych (niebieski, czerwony), wody,O Układzie Słonecznym warto wiedzieć jak najwięcej, w końcu żyjemy na jednej z jego planet.. To książka dla pasjonatów kosmosu - z pewnością nie nadaje się na pierwszą książkę na ten temat.. Dz. poznaje nazwy planet i pojęcie: Układ Słoneczny.. Kilka pomysłów, które można zrealizować z grupą, klasą lub własnym .Słońce Słońce w porównaniu do jakiejkolwiek planety w naszym Układzie Słonecznym jest olbrzymie.. Jeżeli chodzi o prezentacje multimedialne to dowiedziono, że wiedza za ich pośrednictwem lepiej się przyswaja.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji..

Zestaw ma za zadanie przybliżyć dzieciom temat KOSMOSU.

Jedynie 2% stanowią inne pierwiastki, które powstają w jego wnętrzu.KOSMOS • Prezentacje multimedialne dla dzieci(1) • pliki użytkownika renata.misia przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • zaćmienie słońca i księżyca.avi, lekcja astronomii.pptPolska - prezentacja, interaktywne gry i karty pracy.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Najmłodsi mogą poznawać twierdzę, oglądając prezentacje multimedialne, filmiki na ekranach dotykowych i grając w gry.. Słuchanie piosenki " Zimowe sporty " ze zbioru n-la i rozmowa kierowana na podstawie jej tekstu.. Majowe święta to doskonała okazja do tego, aby utrwalić symbole narodowe, budować postawę patriotyczną oraz świetnie się bawić w narodowej konwencji.. Ciała te to osiem planet[b], 173 znanych księ.Najlepsza prezentacja o kosmosie w całym wszechświecie!. W kosmiczną podróż dzieciaki zabierają sympatyczne ufoludki .Ta wspaniała prezentacja o kosmosie i zawiera aż 23 wspaniałe, nasycone fascynującymi informacjami slajdy z pięknymi ilustracjami.. GALAKTYKA W SŁOIKU.. Dzieci poznają dzięki nim fascynujące fakty o układzie słonecznym, planetach, gwiazdach i nie tylko..

Na hasło Planety ...kategoria: prezentacja multimedialna.

Dzięki prezentacji dzieci dowiedziały się kim był Mikołaj Kopaernik, poznały sylwetki pierwszego polaka w kosmosie i pierwszego człowieka, który stanął na księżycu w 1969 roku.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. To jednak nie wszystko.O kosmosie wiemy zazwyczaj niewiele, bo wydaje się on być czymś odległym i tajemniczym.. Ta piękna prezentacje będzie idealnym wprowadzeniem do tematu astronomii dla najmłodszych.Układ Słoneczny - układ planetarny składający się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich.. SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE ZESTAWU PREZENTACJA MULTIMEDIALNA - do zestawu zostały opracowane prezentacje multimedialne: UKŁAD SŁONECZNY, POJAZDY KOSMICZNE oraz MIKOŁAJ KOPERNIK.. Przy obserwacji planet posługuje się głównie trzema instrumentami, które sam wykonał: kwadrantem .. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na prace plastyczne, które możecie wykonać wspólnie z dziećmi przy okazji realizowania tematu dotyczącego KOSMOSU.. Wejdźcie do tego kosmicznego świata.. Przykuwa uwagę ze względu na interesujący przekaz.. Dopiero kiedy padnie słowo "Słońce" to nie można łapać, a ten kto złapie odpada.. Wyprawa do Muzeum Ziemi, oglądanie modelu skorupy ziemskiej..

Prezentacja o kosmosie autor: Edyta Cytloch kategoria: prezentacja multimedialna.

Bardzo lubię tematykę kosmosu.. Zbiór 4280 prezentacji multimadialnych Microsoft Power PointKOSMICZNE PRACE PLASTYCZNE .. Za.Miniony tydzień upłynął klasie 1 b pod hasłem "Poznajemy kosmos".. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem.. Na końcu każdej prezentacji znajdziecie zadania dla przedszkolaka.Ta wspaniała prezentacja o kosmosie i zawiera aż 23 wspaniałe, nasycone fascynującymi informacjami slajdy z pięknymi ilustracjami.. Dzieci zapamiętują, w którym miejscu stoją.. Ta piękna prezentacje będzie idealnym wprowadzeniem do tematu astronomii dla najmłodszych.. Spotkają naturalnej wielkości postaciSporty zimowe- konspekt zajęć dla przedszkolaków.. To ten co Słońce wstrzymał, a Ziemię rozbujał.. N. kładzie jeden krążek na środku- to Słońce.. N. rozkłada krążki , po jednym dla każdego dziecka.. Słońce to gwiazda, świeci na niebie.pisemnej wzmianki o twierdzy aż do utworzenia muzeum w 1955 r. Gratką dla dzieci jest możliwość zwiedzania tej wystawy w strojach z dawnej epoki.. Zabawy plastyczne - robienie rakiety.. Netykieta, czyli o kulturze w Internecie autor: Katarzyna DziełZadaniem dziecka jest złapać piłkę i odrzucić do nauczyciela..

Przy pomocy zabaw z piaskiem opowiadamy dzieciom jak powstała nasza planeta.

na zapoznanie moich czterolatków z popularnymi sportami zimowymi.. Dzieci poznają dzięki nim fascynujące fakty o układzie słonecznym, planetach, gwiazdach i nie tylko.. Kosmos tak na prawdę nadal pełen tajemnic i niezbadanych rzeczy, ale to co wiemy możemy przekazać dzieciakom.. Dodatkowo zdjęcia z łazika marsjańskiego, piosenka z teledyskiem i odgłosy rakiety.. Obalił kilka mitów, dowiódł swoich racji, a do tego zasłynął na całym świecie.. Prezentacja PowerPoint " Kosmiczna podróż " zawiera 33 slajdy po brzegi wypełnione kolorowymi animacjami, naturalnymi zdjęciami.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Dostarcza różnych rodzajów publikacji (podaje strony internetowe, prezentacje multimedialne).. Skoro sławna to osoba, to trzeba poznać bliżej to czym się zajmowała.. Prezentacja o Mikołaju Koperniku ks. Stefana Pieczki w Raciborzu - nowość!Scenariusz zajęć indywidualnych - funkcjonowanie w środowisku Edukacja polonistyczna Temat zajęć: Podróż po Kosmosie Cele ogólne: • Poszerzanie wiedzy o astronomii i Kosmosie • Wzbogacanie słownika dziecka o pojęcia związane z astronomią • Doskonalenie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi Cele szczegółowe: Uczennica: • Zna tytuł omawianej lektury oraz jej .Opracowuje traktat monetarny tj. rozprawę o sposobie bicia monet, w której jako pierwszy wśród ekonomistów udowadnia, że dobra .. nad swym wiekopomnym dziełem o wszechświecie.. Ponieważ 21 maja obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu, jest to świetna okazja do tego, by zgłębić nieco kosmiczne tajemnice i dowiedzieć się co nieco o przestrzeni kosmicznej, planetach i wysiłkach człowieka, by kosmos lepiej poznać.Wyprawa w kosmos - inspiracje, pomysły, zabawy dla dzieci.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Słońce, podobnie jak inne gwiazdy, jest olbrzymią kulą składającą się głównie z gazu - 70% wodoru i 28% helu.. Tematem dzisiejszego wpisu jest Polska - prezentacja, interaktywne gry, a także karty pracy, które pozwolą zorganizować .Opowiadanie Danuty Wawiłow "Gorąca skorupa" jest pretekstem do próby zapoznania dzieci z historia geologiczną Ziemi.. Ziemia jest trzecią planetą od strony Słońca, ale po kolei.. Rozwijanie umiejętności skupienia uwagi i udzielania .Prezentacja multimedialna o życiu i twórczości Astrid Lindgren - Katarzyny Jastrzębskiej i Aleksandy Michalik z SP 3 w Leszczynach biblioteki: Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu - Agata Trzęsimiech - Lucia - Szkoła Podstawowa nr 4 im.. Polecę ją dla dzieci, które już coś czytały o kosmosie i chcą rozbudować swoją wiedzę (ale niekoniecznie o zagadnienia inżynieryjno-fizyczne).Prezentacje..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt