Charakterystyka porownawcza achillesa i hektor

Pobierz

Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Do której grupy możemy zaliczyć Hektora?. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Za źródło sporu uważa się wydarzenie, które miało miejsce na weselu .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.. Obu bohaterów można uznać za postaci tragiczne.. W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.. Autorem opracowania jest: Paulina Słoma.. Filmy.. Achilles, tesalski bohater, król Myrmidonów we Ftyi, był synem Peleusa i pięknej boginki morskiej Tetydy.Achilles, podczas gdy Hektor uciekał, zakazał swojemu wojsku rzucać w Trojańczyka włóczniami, gdyż jego pycha i duma nie zniosłyby, gdyby ktoś go w sławie ubiegł.. Achilles i Hektor to dwie legendarne postaci, znane głównie z Iliady Homera, choć ten pierwszy ma swoje stałe miejsce w mitologii greckiej.. Heros walczył po stronie Greków.. W prze­ci­wień­stwie do Achil­le .Charakterystyka por wnawcza Achillesa i Hektora.. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa.. Heros walczył po stronie Greków.. Hek­tor to je­den z głów­nych bo­ha­te­rów epo­su "Ilia­da", któ­re­go au­tor­stwo przy­pi­su­je się Ho­me­ro­wi..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Ponadto obaj byli silni, dzielni i nieustraszeni.Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi.. Błąd!. poleca 85 % 411 głosów.. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.. Są to dwaj sławni wojownicy, odznaczający się odwagą, męstwem i nadludzkimi umiejętnościami walki, którzy w wyniku historycznego przypadku .Charakterystyka porównawcza.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Obaj s wojownikami: Hektor jest obrońcą Troi, a Achilles należy do wojsk Achajskich.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność .Achilles a Hektor-porównanie bohaterów.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. Do której Achilla?. W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów.. Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.. Heros poślubił Demideę córkę Likomedesa i miał z nią syna Neptolemosa.Hektor i Achilles to bohaterowie fragmentu poematu Homera pt. "Iliada".. Staczali ze sobą pojedynki, brali czynny udział w .Achilles wzrusza się cierpieniem starca i rezygnuje z zemsty.. Treść.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi..

Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.

Hektor zaś pochodził z Troi.. Jego ojcem był kr l trojański Priam , a matką Hekabe.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Znajdziemy tu też oprócz tych mężnych i wspa-niałych postacie podłe i mściwe czyli po prostu złe.. Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Pierwszy był jedynakiem, a drugi miał młodsze rodzeństwo: siostrę Kasandrę i brata Parysa.. Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - "Iliady"..

Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki ...Homer "Iliada" - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani.. Aby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki.Obaj szlachetnego pochodzenia, odebrali wychowanie godne wojowników: Achillesa wychowywał mądry centaur Chiron, a Hektor był wychowywany, jako pierworodny syn króla Troi.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora W mitologii greckiej nie brak bohaterów.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Hektor nieco bojaźliwy , jednak podjąłwyzwanie… Czytaj dalej →Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. "Iliada".. Uwaga!. Hektor to syn króla Pryjama, a Achilles jest synem Zeusa, półbogiem.. W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.. Hektor decydując się na walkę z Achillesem wiedział, że przegra, że przeciwnik jest silniejszy, a poza tym sprzyjają mu bogowie.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor..

Mi­tycz­ne wy­da­rze­nie opi­sa­ne zo­sta­ło przez grec­kie­go pie ...Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.

Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. "Iliada".. Achilles był synem Peleusa i Tetydy.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Stanęli do walki - boski Achilles, żądny zemsty za śmierć swego przyjaciela i towarzysza - Patroklesa oraz Hektor, który zbroję Achillesa posiadał po zabraniu .Charakterystyka Hektora.. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Jednak gdy ojciec Hektora przychodzi z prośbą o wydanie ciała syna, Achilles wzrusza się odwagą starca i mając w pamięci własnego ojca wydaje zwłoki za złoto .Obaj szlachetnego pochodzenia, odebrali wychowanie godne wojowników: Achillesa wychowywał mądry centaur Chiron, a Hektor był wychowywany, jako pierworodny syn króla Troi.. Hektor to najlepszy z trojańskich żołnierzy.Hektor konając jeszcze raz prosi Achillesa aby ten oddał jego ciało Trojanom ten jednak jest niezłomny i daje zhańbić jego ciało Grekom, sam nawet przebija mu łydki.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.. Przeplata się w nich miłość, nienawiść, tchórzostwo, męstwo, skromność, pycha i inne, jakże rozbieżne, cechy.Achilles i Hektor to jedni z głównych bohaterów fragmentu Iliady.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Posiadają wiele wspólnych cech, lecz jednak w ogólnej ocenie ich charaktery pozostają bardzo różne.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Ob­lę­że­nie Troi przez Acha­jów było wy­wo­ła­ne po­rwa­niem He­le­ny, żony kró­la Spar­ty, przez księ­cia Pa­ry­sa, syna wład­cy Troi.. Obaj mężczyźni (w czasie t.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Nie miał sobie równych.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Pierwszy był jedynakiem, a drugi miał młodsze rodzeństwo: siostrę Kasandrę i brata Parysa.. Achilles był ulubieńcem bog w.Przydatność 80% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Achilles i Hektor byli bardzo dobrze .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt